EmuNES#PL
Zobacz temat
EmuNES#PL » Początkujący » Emulatory/Emulacja
 Drukuj temat
Jnes
Ryan
O Jnes'ssie słów kilka :)
Każdy z nas miał kiedyś taką przygodę w swoim życiu, kiedy odstawiał swoją swoją starą konsolę na bok, na rzecz nowego komputera, który dostał na komunię, Boże Narodzenie lub urodziny. Lecz po pewnym czasie grania i jarania się nowym sprzętem, cała fascynacja opadła. A my rozżaleni wyrzuceniem starej konsoli, zaczynaliśmy szperać w odmentach internetu w poszukiwaniu emulatora tej konsoli. Tak było moim wypadku, choć jeszcze większym wyzwaniem dla mnie było znalezienie sprzętu na mój stary komputer [Pentium MMX / 32MB RAM / Grafika ATI + Voodoo]. To właśnie wtedy natrafiłem na emulator Jnes, który swoją prostotą po prostu mnie zauroczył :) Dodatkowym plusem było to, że był w tym czasie jedynym emulatorem który mogłem uruchomić na swoim PC. To było dawno temu i nie pamiętam już nawet wersji tego emulatora, ale wiem że na pewno był nim Jnes.

A teraz koniec z tymi smentami o sobie, zabieramy się za mały opis samego emulatora :D Jnes, jest bardzo prostym szybkim i niezawodnym emulatorem NES/Famicom/Pegazus. Nawet najnowszą wersję można uruchomić na jakimś starym komputerze - Pentium MMX wystarczy. Nie wymaga dużej ilości pamięci RAM [64MB], ani też nie obciąża grafiki :P Ale nie ma czegoś za nic... Z powodu swojej prostoty, ma dość skromne funkcje. Pozwala na uruchamianie gier w postaci plików .rom, można przechwytywać nim dźwięk do formatu .wav, oraz nagrywać filmy w .avi. Standardowo można zapisywać swoje postępy w grze w miejscach, które oryginalnie nie są możliwe do zapisywania, można ustawić swoje sterowanie w grze w dowolny sposób. Ciekawą opcją jest także wyszukiwanie i wprowadzanie "czitów" w grze. To tylko część możliwości tego emulatora, lecz są one najważniejsze. Sam emulator działa bardzo płynnie i nie zacina się. Jedynym mankamentem jaki zauważyłem to nieprawidłowa paleta kolorów, po nagraniu filmiku i konwersji do .avi - emulator najpierw zapisuję filmik do pliku .jmv a dopiero później można go odtworzyć i przekonwertować do pliku .avi.

Reasumując jest to bardzo prosty i fajny emulator, można go odpalić dosłownie na każdym sprzęcie. Jest idealny do nagrywania soudtracków z gier, bo dźwięk zapisuje czysto i bezstratnie. Nie jest za to dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o nagrywanie gameplay'ów. Po konwersji mogą wystąpić problemy z kolorami. Jeżeli jednak nie zrażasz się tym, i po prostu chcesz sobie pograć w swój ulubiony tytuł, to ten emulator jest niezłym wyborem - zwłaszcza dla początkujących maniaków NES'a :D

Ryan~

P.S.
Wersję 1.1.1 tego emulatora można ściągnąć u nas w zakładce Download ^^
 
Przejdź do forum:
Copyright © 2015


Powered by PHP-Fusion Copyright © 2024 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3

471,574 unikalne wizyty : Wygenerowano w sekund: 0.02